Alkohol mi zničil život

20. října 2012 v 17:30 | Kačíí |  Téma Týdne
Tohle téma jsem se rozhodla pojmout jako krátký příběh,ve kterém ale bude vyjádřený můj názor.


"Jmenuju Sára.Je mi 15.Před pár lety jsem si užívala života,měla skvělou rodinu,teď je ze mě troska.Asi tak by se dal shrnout můj současný stav a život.Ničí mi ho alkohol a občas i drogy.Pití je prostě moje spása a "vyřeší" moje problémy,alespoň na ně zapomenu."
Všechno to začalo asi před rokem.Ne,neměla jsem problémy ve škole,ani v rodině,všechno bylo naopak v pohodě.Měla jsem skvělé známky-jedničky a hlásila se na prestižní školu,měla jsem pár opravdových kamarádů...ale život mi připadal nudný.Všichni mě považovali za šprtku která se celý dny bifluje a je nudná.Hrozně mě to mrzelo.Nebyla jsem žádná kráska a nemohla jsem si tolik užívat života-neměla jsem s kým.
Pak ale do naší třídy přišel Marek.Rázem všechny holky okouzlil-včetně mě hlavně tou svou drsnou vizáží-rozcuchané vlasy,roztrhané džíny a kožená bunda,fórek sem,fórek tam a už jsem byla zamilovaná.Ale stalo se něco neuvěřitelného:oslovil mě: "Čau krásko,ty tu tak sedíš,všichni se bavěj,tak co se děje,o co go?" ptal se. "No,já...vlastně chtěla jsem se nasvačit a pak se projít na chodbu a tak...." koktala jsem rozpaky. "Na sváču kašli ty jo,poď se mnou" a já šla.
Celou přestávku mi povídal svoje "dobrodružství",divoké mejdany každý pátek,nechuť k učení a divnou rodinu...Začali jsme se scházet a já rázem patřila do třídní party těch nejlepších.Rázem mi ale došlo proč jsou všichni tak v pohodě,pohybují se trochu klátivým krokem a jsou mimo.V téhle partě šlo jen o alkohol a pití.Při srazech kolovala láhev s vodkou,pivo...
Chtěla jsem se z toho dostat ven ale po čase se mi začalo líbit nic neřešit,kašlat na školu a nudné bývalé kamarády.Rodiče to samozřejmě zjistili a snažili se mi rozumně vysvětlit to nebezpečí,ale já nechápala a začala "válka".Na náš srazový plácek jsem chodila čím dál častěji,páteční večer a sobotní ráno zabraly párty a často jsem domů chodila namol.Marek mě pořád líbal a miloval,říkal jak jsem skvělá a tak.Já ale věděla co je tohle všechno za svinstvo.
Teď když jsem před měsícem řekla Markovi že už nemůžu,že končím ale chci s ním být,vrazil mi facku a řel že budu držet hubu o tom,co jsem viděla.S Markem už sice nejsem,ale nemůžu přestat pít a kořit-to mě taky naučil on.Vždycky mám doma v zálohe líhev rumu nebo vodky...a nedokážu se z toho vyhrabat.Na školu mě nepřijmuli,staří kamarádi mi něvěří,jsem totálně v prdeli...


Tím chci říct že alkohol se mi prostě nelíbí zvlášť ještě u dětí a nechápu jak se mohou někdy tak "zlít".Jasně,nějaká oslava nebo pár pivek přece nic není,ale opíjet se pořád do němoty,kazit si život a vztahy? Díky-nechci!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Choki Choki | Web | 20. října 2012 v 17:39 | Reagovat

Nádherne napísaný článok, príbeh.
Malo to pointu, vystihovalo to aj realitu, bol v tom tvoj názor, no proste pekne. :-)

2 Kačíí Kačíí | Web | 23. října 2012 v 14:02 | Reagovat

[1]: Mockrát děkuju :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama