Sebevědomí je sexy aneb jak se líbit ostatním i sobě :)

29. ledna 2013 v 13:59 | Kačíí |  Mixík
Protože sebevědomí je pro spokojený život hodně důležité,přináším pár tipů,jak si ho zvýšit,tak abys sis opravdu věřila,měla se ráda a znala svou cenu.Protože i ostatním lidem se bude víc líbit hezká,sympatická holka,která se bude ráda smát a bude tak nějak...zvláštní a sebevědomá,než šedá myška která se ze strachu krčí v koutě.Rozhodně si ale sebevědomí nevylepšuj tak,že budeš někoho ponižovat,zesměšnovat apod. Tím totiž nikoho neokouzlíš a sama se budeš před ostatními akorát ztrapňovat a oni tě za to obdivovat asi nebudou (pravda-pár takových blbečků se najde....)
Takže,tady jsou ty tipy.Pak mi napište,jaké sebevědomí máte vy a co těmhle tipům říkáte:

I LOVE ME!
pokud nemáš ráda sama sebe,nemůžeš to čekat od ostatních.Miluj sama sebe...vždyť jsi originál a máš spoustu dobrých vlastností.


OPTIMISMUS!
lidé,kteří jsou optimisti (naštěstí můj případ) jsou více sympatičtí a hlavně mají lepší,lehčí život.Nemsíš vidět všechno tak černě,takže si napiš nějakou motivační větu př: "Jsem skvělá a svět se kvůli jedné pětce ve škole nesboří" a tu si pak pořád opakuj

KRITIKA JE DŮLEŽITÁ!
popros někoho komu důvěřuješ (kamarádka,ségra atd.) aby ti POPRAVDĚ řekli,co jim na tobě vadí a co se jim naopak líbí.Budeš překvapená,kolik kladných vlastností máš a díky tomu,že ty špatné už budeš znát,budeš je moc vylepšit.Každý týden se soustřeď na jednu špatnou vlastnost a dělej její opak.

JÁ+JÁ!
lidé kteří se pohybují na vlastní pěst působí zajímavě,takže když se občas vydáš sama do kavárny,na procházku,do kina...budeš působit zajímavě,poznáš že se zvládneš zabavit i bez svých přátel a procistíš si skvěle hlavu

BÝT SAMA SEBOU!
být sama sebou je důležité,protože všelijaké pózy ti můžou být nepříjemné,ostatní je možná prokouknou nebo si je ještě hůř-vyloží špatně a budou si myslet že jsi např. moc namyšlená apod.

JAKO BALETKA!
kdykoliv můžeš,představ si,že máš od hlavy,přes záda až k zadečku připevněný tenký rovný provázek a narovnej podle něj záda.Má to několik výhod: budeš vypadat vyšší a štíhlejší,budeš mít rovná záda,lépe se ti bude dýchat a trochu se ti zvětší prsa.To všechno ti k sebevědomí pomůže.

DEN PROTIKLADŮ!
dnes je den,kdy budeš všechno dělat opačně.Např. pokud si normálně hodně ukecaná,dneska budeš svým přátelům spíše naslouchat a budeš povídat minimálně.Opět totiž budeš zajímavá a tvý kámoši se budou divit,kolik máš tváří.

VLASTNÍ NÁZOR!
stůj si za vlastním názorem a pocity.Pokud tě nědko tlačí do něčeho,do čeho se ti nechce,řekni mu to: "Promiň,ale už jsem unavená,nechce se mi jít ..." Pokud zase nesouhlasíš s něčím názorem,řekni to: "Hele,ty máš tenhle názor,ale já si myslím,že.... A pokud se někdo bude navážet do nějakého spolužáka/spolužačky,nebo ho učitelka/učitel za něco neprávem obviní,můžeš se ho zastat.Když to nebude pravda,někdo se ti možná jen zasměje ale pak to bude O.K. ,ale když ukážeš že za nic nemůže,staneš se (určitě alespoň u něj) oblíbenější a zajímavá

WELLNESS!
jednou za čas (třeba jednou za měsíc) si napust vanu,potom se namaž voňavým krémem,ostříhej si a namaluj nehty atd.,prostě ulev svému tělu.Budeš se cítit jako znovuzrozená a tvé tělo bude hezčí-což sebevědomí rozhodně zvýší

VYCHOVANOST!
asi to zní divně,ale i ta vychovanost je celkem důležitá.Nikdo tím nemyslí to,že musíš mluvit jen spisovně,nikdy neříct sprosté slovo a se vším jako ovečka souhlasit.To rzohodně ne! Jde o to,že občas je dobré použít slůvka jako Děkuju,prosím apod. nebo nechat třeba dospělého domluvit (šplhneš si tím u učitelů).

VLASTNÍ VYSVĚDČENÍ!
až budeš mít čas,zavři si do pokoje dveře,svlékni se jen do spodního prádla a pořádně se na sebe podívej.Zhodno´t nejen svoje negativní partie,ale soustřeď se hlavně na to,co máš na sobě ráda: př. "Mám hezkou barvu očí a krásné,dlouhé řasy apod. Po tomhle pozorování si napiš jenom svoje pozitivní partie na papír a vystav si je někam.Kdykoliv se na ně podíváš,budeš si připadat hezčí.

DEN UPŘÍMNOSTI!
ikdyž je to možná riskantní,vyhlaš někdy den upřímnosti.To znamená,že celý den (od rána až do večera!) budeš říkat jen to,co si myslíš.Ale vážně celý den a každému (možná akorát u učitelů uděláme malou výjimku). Místo toho,abys řekla kamarádce,která ti marně 7x volala,že jsi ji neslyšela,řekni: "Promiň,neměla jsem náladu a čas.Byla jsem uanvená,ale za to tě budu celý den poslouchat a pomáhat ti".

ZAPOJ OČI!
celý den se při hovoru dívej druhému do očí.Ikdyž před tvým pohledem bude někdo uhýbat,vydrž.Ti ostatní totiž při povídání s tebou budou mít pocit důležitosti a budou si jisti,že je opravbdu posloucháš a že tě jejich téma,problém.. zajímá.

VÁLKA ZLOZVYKŮM!
tohle ti hodně pomůže:každá mámě pár zlozvyků,které samy nesnášíme,ale nejde nám se jich zbavit.Já osobně mám malé přiznání k tomu,že si už nevědomky-ne ze stresu,ale kdykoliv-koušu kůžičku u nehtů (opravdu nemyslím nehty-fuj! ale jen tu kůžičku) Můžeš tedy poprosit kamarádku nebo i partu lidí před kterými se se svým zlozvykem nebudeš stydět,aby ti třeba 2 týdny upozornili,kdykoliv právě provádíš jeden ze svých zlozvyků.Pomůže to tobě samotné a ostatní možná budou i mít pocit,že ti pomohli.A PS: sebevědomí možná zvýšíš i jim díky tomu,že si uvědomí,že nejsou jediní,kdo nějaký zlozvyk mají.

VHODNÉ PŘEDSTAVOVÁNÍ!
když do třídy,party,kroužku... přijde někdo nový,neboj se podta mu jako první pomoucnou ruku a představ se mu/jí:
"Ahoj,já jsem Kačka a ráda tě poznávám.Jak se jmenuješ? Když budeš chtít s něčím pomoct,nebo něco ukázat,můžeš mi říct." Takhle si tě totiž nový člověk dobře zapamatuje a ty budš mít další kamarádku nebo i kamaráda/ctitele...

NEŘÍKEJ O SOBĚ HNED VŠECHNO!
pokud naopak budeš někde nová ty,nebo i normálně ve třídě, neprozrazuj o sobě hned všechno.Lidé kteří jsou tak trochu tajemní a mají svoje tajemství,neříkají hned vše o svém soukromí a názorech jsou pro ostatní zajímaví.Ne každý tohle totiž dokáže a když pak budeš ty svoje tajemství a "trumfy" vytahovat,ostatní budou jenom zírat s otevřenou pusou.


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kathushka Kathushka | Web | 29. ledna 2013 v 17:37 | Reagovat

já moc sebevědomí zrovna nemám , nejhorší je když jsem u tabule a všichni se na mě dívají:((

2 modanasbavi modanasbavi | Web | 30. ledna 2013 v 5:50 | Reagovat

ahoj, teraz pisem ja - jenn. cakala som na ten rozhovor, ale otazky mi neprisli. Pre istotu , môj mail je hrbkova.zanet@gmail.com

3 Marlene Marlene | Web | 2. února 2013 v 12:23 | Reagovat

Skvělý článek :-) a máš pravdu. Kdysi jsem bývala hodně ostýchavá, nechtěla jsem se s nikým bavit, shazovala jsem sama sebe jak jen to šlo. Ale jednou jsem si řekla a dost, uvědomila jsem si, že mi všichni můžou políbit šos, že můžu být jaká chci a nemusím ze sebe dělat šaška ani se snažit nikomu zavděčit, můžu si nosit co chci apod...udělala jsem ze svého života akt rebelie, a nikdy jsem nebyla šťastnější :-D sebevědomí udělá vážně hodně!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama